Відповідні проекти: 0
    Дозвіл на будівництво

    Мрія про власний будинок одна з найпрекрасніших

    Коли приймаємо рішення про будівництву будинку, ми повинні з оптимізмом просуватися до наступних етапів будівництва. Неодноразово будемо ставити собі питання, пов'язані з інвестицією, шукати на них відповідь і робити найважливіший вибір для нас і нашого бюджету.

    Вибір і покупка проекту - це тільки початок довгого шляху до здійснення своєї мрії-будівництва власного будинку. Для того, щоб почати будівництво, необхідно отримати дозвіл на будівництво (згідно ДБН А.2.2-3-2004). Буду намагатися пояснити простою, доступною мовою, як пройти процес узгодження та отримання дозволу на будівництво.

    Треба починати з покупки проекту ARCHON+

    У будь-якому випадку треба починати з покупки робочого проекту в Архон Україна. Отримання дозволу на будівництво може тривати близько місяця. Після придбання проекту необхідно зробити прив'язку проекту до ділянки відповідно до чинних норм і правил будівництва, прийнятих на території України. Причому прив'язка потрібна в кожному регіоні України. Прив'язку може зробити будь-яке архітектурне бюро при наявності сертифікату за місцем будівництва. У прив'язці правильно розміщується будинок на ділянці, перераховується площа відповідно до Українських будівельних норм, дається посилання на ДБН-и, яким даний проект відповідає. Прив'язка є офіційним документом, за яким можна отримати всі дозволи і погодження. Без покупки типового робочого проекту прив'язку не виробляють.

    З прив'язкою необхідно піти в районну або міську держадміністрацію, подати заяву встановленої форми для отримання дозволу на будівництво, документи, що підтверджують право на землю, договір з підрядною організацією, наказ проектної організації про призначення особи, відповідальної за авторський нагляд. Пройти узгодження у пожежників, санепідемстанції, районного архітектора, і всюди поставити печатки і підписи Погоджено. Після цього Районна адміністрація зобов'язана видати Будівельний паспорт, який служить дозволом на будівництво.

    Хочу зауважити, що отримання дозволу на будівництво в межах міста є дещо складнішим, ніж у районі. У місті можуть вимагати кальку з топозйомкою і межами ділянки затвердженими у Міському Центрі Земельного Кадастру (н.п.Кіевземом), паспорта фасадів. Перед отриманням документів в Головній архітектурі і реєстрації у виконкомі сільради або району починати будь-які будівельні роботи заборонено. Подача документів на узгодження є обов'язком забудовника. Отримавши будівельний паспорт можна офіційно починати будівництво. Проходження погоджень і дозволів краще починати перед початком будівництва, або, якщо будівництво буде проводиться без порушення норм, - можна робити це паралельно.

    Після закінчення будівництва, необхідно здати будинок в експлуатацію. Спеціальна комісія призначена виконкомом, звіряється з будівельним паспортом і фіксує відхилення від проекту. За відхилення від затвердженого проекту накладаються штрафи, які у багато разів перевищують вартість розробки проектної документації.

    Підпишіться на розсилку ARCHON+

    Підписатися на розсилку!
    Чат з консультантом