Відповідні проекти: 0

  Геологічні вишукування та адаптація фундаменту – чому це важливо

  Перед початком кожного будівництва потрібно провести геолого-розвідувальні роботи. Геологічні вишукування земельної ділянки проводяться в обов’язковому порядку при будь-якому будівництві. Це необхідно, щоб з’ясувати, чи можливо будівництво на даній ділянці. Від того наскільки якісно будуть виконані ці роботи, залежить довговічність майбутньої будівлі.

  Часто інвестори вибирають типовий проект. Головним завданням, в цьому випадку, є прив’язка споруджуваного заміського будинку до земельної ділянки, на якій він зводиться, розрахунок фундаменту згідно з властивостям ґрунту і рівнем розташування ґрунтових вод. Для цього необхідно виконати роботи по дослідженню геології ділянки. Виконанням прив’язки та адаптації ділянки з типовим проектом займаються фахівці архітектурного напряму, котрі мають відповідний дозвіл та сертифікацію.

  Інженерно-геологічні дослідження — це вигідна інвестиція в майбутнє. Суму витрат на геологічні вишукування потрібно врахувати при складанні кошторису. Витративши певну суму, замовник отримує надійну карту своєї ділянки з описом характеристик. Надалі він завжди може скористатися результатами цих досліджень. В першу чергу ці дослідження потрібні для адаптації типового проекту і розрахунку фундаменту. Незважаючи на те, що будівництво— дороге задоволення, геологію ділянки потрібно виконувати.

  Геологічні вишукування для будівництва проводяться до замовлення/купівлі проекту і початку будівництва, після отримання, або купівлі ділянки. Під час геологічних досліджень беруться зразки ґрунту, і складається технічний звіт. Щоб взяти ґрунт на пробу використовують метод буріння. Для цього на земельній ділянці робиться розмітка для свердловин за допомогою спеціального обладнання. Взятий з свердловин ґрунт відправляють для лабораторних досліджень. При бурінні робиться запис по кожному водоносному шарі, який проходить бур. Зразки ґрунту піддаються дослідженню і опису.

  Технічний звіт дає можливість точно розрахувати конструкцію фундаменту. При цьому будуть враховані всі негативні фактори, які можуть вплинути на подальшу експлуатацію будівлі.

  При правильно розрахованому фундаменті і дотриманні технології будівництва можна бути впевненим, що на фасаді не з’являться тріщини, осідання буде відбуватися рівномірно, не відбудеться несподіваних деформацій, розривів інженерних мереж, дах не потече, що не заблокуються віконні та дверні блоки і не відбудеться інших неприємностей.

  Підпишіться на розсилку ARCHON+

  Підписатися на розсилку!
  Чат з консультантом